Instalowanie kamery

Instalacja kamery może się nieznacznie różnić w zależności od typu motocykla. Różnice mogą wynikać rownież z preferencji użytkownika co do miejsca, z którego kamera powinna nagrywać. Poniższy rysunek pokazuje, jak poszczególne jednostki łączą się ze sobą. 

K2 vezetékezés 


 Zaleca się wykonanie aktualizacji oprogramowania sprzętu.

Mocowanie sprzętu

W zestawie znajdują się wszystkie potrzebne mocowania, obręcze, zaciski oraz paski pomocne w bezpiecznym zamontowaniu sprzętu. Wskazówka: podczas instalowania kamery wybierz miejsce narażone na lżejsze wibracje i użyj dostarczonych gumowych pasków klejących.

 

Innovv első kamera Innovv hátsó kamera 

Prowadzenie kabla kamery

Następnym krokiem jest podłączenie kabli kamery do rejestratora DVR. Zazwyczaj większość użytkowników umieszcza jednostkę rejestrującą pod siedzeniem i mocuje kable kamery do ramy i okuć. Należy zwrócić uwagę, aby kable nie dostały się między ruchome części motocykla, np. mechanizm blokady siedzenia nie powinnien przygniatać i uszkadzać kabli.

waterproof connector Innovv K2 csatlakozók

Podłączanie zasilania

Podłącz czarny przewód do ujemnego złącza akumulatora.
Podłącz czerwony przewód do dodatniego bieguna akumulatora. W tym kablu znajduje się również bezpiecznik.
Żółty przewód musi być podłączony do przewodu dodatniego, który otrzymuje napięcie zasilania 12 V po włączeniu zapłonu, np. refl
ektor, lampka kontrolna.

Innovv C5 power

Napięcie na żółtym przewodzie daje sygnał włączenia zasilania, który powoduje rozpoczęcie nagrywania przez kamerę. Istnieje 10-sekundowe opóźnienie nagrywania, aby uniknąć natychmiastowego naładowania baterii.
Wskazówka: Żółty przewód może być niestabilny, a luźne przewody mogą spowodować niepożądane włączenie lub wyłączenie. Zaleca się stworzenie stabilnego odgałęzienia T, aby wytrzymywał wibracje.

T connection

Nagrywanie GPS

Urządzenie GPS należy przymocować za pomocą taśmy dwustronnej (przyciętej do kształtu urządzenia) dołączonej do opakowania. Wskazówka: GPS powinien być w stanie komunikować się z satelitami, więc nie należy umieszczać go w zamkniętym, metalowym miejscu.
Dobre miejsca na GPS to profile boczne, bok skrzyni, zbiornik paliwa itp.

Instalowanie jednostki rejestrującej

Lokalizacja jednostki nagrywającej powinna być dobrana od typu motocykla. Wielu użytkowników montuje go na profilach bocznych lub kierownicy, aby był swobodnie dostępny.
Wskazówka: Nie instaluj w pobliżu rury wydechowej lub innych gorących części.

Podłącz GPS i złącza zasilania do rejestratora.

Innovv K2 Kábel csatlakoztatás

W niektórych przypadkach należy mocno przyciągnąć złącze. Sprawdź tutaj.

Włóż kartę MicroSD na miejsce.

Innovv K2 micro SD kártya

Ustawienia

Aby dokonać ustawień, instalujemy aplikację mobilną. Najpierw możesz przetestować urządzenie za pomocą podstawowych ustawień a zmienić je później, w dowolnym momencie. Po pierwszej konfiguracji aplikacja mobilna jest opcjonalna, możesz łatwo edytować pliki wideo na swoim laptopie lub komputerze. Dzięki „nagrywaniu w pętli” na karcie microSD o pojemności 128 GB można nagrać do 10 godzin filmu. Jeśli karta jest pełna, najstarsze pliki będą zastępowane nowymi.

 

Zobacz, jak działa aplikacja mobilna.